Comments are off for this post

Mentorluk Programı

Mentorluk Programı, Ülke Yeşilayları çalışanlarının destekleyici ilişkiler geliştirmesi için düzenlenen bir yıllık gönüllü bir platformdur. Uluslararası Yeşilay Federasyonu’ndaki (UYEF) yeni Ülke Yeşilaylarını benzer amaç ve ilgilere sahip deneyimli Ülke Yeşilayları ile eşleştiriyoruz. 

Danışanlar

Danışanlar, belirli amaç ve eylemleri ana hatlarıyla belirten gelişimsel hedeflerine ulaşmak için bir plan oluşturma konusunda bir mentor ile birlikte çalışır. Mentorlarından, bu amaçlara dayanarak aktif olarak bilgi ve danışmanlık talep ederler ve bilgilerin nasıl kullanıldığına dair düzenli olarak mentorleriyle iletişim kurarlar. Bu program, belirli projeler veya faaliyetler hakkında tavsiye almak ve nihayetinde kişinin uzmanlık alanıyla daha güçlü bir bağlantı kurması için mükemmel bir fırsat sunar.

KİMLERİ ARIYORUZ?
Bunlar, UYEF’e yeni üye olan Ülke Yeşilaylarındaki danışanlardır. Mümkün olan en iyi desteği sağlamak için inisiyatif almaya, somut performans hedeflerini belirlemeye, beklenen sonuçları belirtmeye ve mentorlarıyla etkin bir şekilde iletişim kurmaya hazırdırlar.

İlgilenenler için, Danışan çağrısı Şubat 2019’da başlayacaktır.

Mentorlar

Mentorlar, aylık olarak zamanlarının yaklaşık iki saatini UYEF’deki pozisyonlarında yeni olan bireylere rehberlik etmeye ayırmaktadır. Gerektiğinde belirli hedeflere ulaşmak için yardım talebinde bulunurlar ve profesyonel ağlarında kendi danışanlarını ilgilendiren fırsatları araştırırlar. Bu, koçluk ve liderlik becerilerini güçlendirmek adına mükemmel bir fırsat sunmaktadır ve kişinin profesyonel gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır.

KİMLERİ ARIYORUZ?
Mentorlar, UYEF veya uzmanlık alanı kapsamında en az bir yıllık deneyime sahiptir; en iyi uygulama örneklerini ve kendi kariyer deneyimlerini paylaşma konusunda isteklidir. Başkalarıyla etkili bir şekilde iletişim kurabilir ve danışmanın paylaştığı bilgileri gizli tutmaları için güvenilebilirler.

İlgilenenler için, Mentor çağrısı Şubat 2019’da başlayacaktır.

Takvim

Tarih Faaliyet
18 Şubat Danışan ve mentor için başvuru çağrısı açılır.
18 Mart Başvuru süreci sona erer.
Mart Sonu Eşleştirmeler yapılır ve eşler bilgilendirilir.
5 Nisan Program katılım teyidi için son tarih.
Ekim Kapasite Geliştirme Programı’nda eşlerin eylem planlarını sunma olanağı. (isteğe bağlı)

Comments are closed.